LTEN
INK IDSUSIPAŽ(INK) JUD(INK) SMEGENISĮSIDARB(INK)INK KLIENTAI

2013 Balandžio 26
Kas vadovauja Jūsų verslui? „Kūrėjas“ ar „šeimininkas“?

Kai kalbama apie verslo savininkus ar vadovus, tai dažnai yra vartojamas terminas „lyderis“. Šį vaidmenį stengiasi geriau ar blogiau vaidinti didelė dalis vadovų. Nes „lyderis“ yra pažadas – kad jis geriausias, kad jis mato ateitį, jis yra tas, kuris formuoja rinką ir nuomones („lead“). Dažnai tai būna iliuzija, todėl žmonės (klientai, darbuotojai, partneriai) vėliau nusivilia, kartais tie žmonės yra išties lyderiai.
Psichologiniu požiūriu vadovas su pavaldiniais atlieka tam tikrus mainus: vadovas gauna valdžią (teisę spręsti) iš pavaldinių mainais už suteikiamą saugumą. O tokius mainus padeda atlikti ir kitokie vaidmenys, kuriuos galima puikiai vaidinti ir jie turi savų žavingų atspalvių:
- „Šeimininkas“ (priklausomai nuo atspalvių – „ūkininkas“, „kalvis“)
- „Tėvas - valdovas“
- „Vienytojas“
- „Kovotojas“
- „Kūrėjas-įkvėpėjas-svajotojas“ (gerąja prasme)
- „Mąstytojas“
Specialiai neminėjome pavyzdžių. Kokius vaidmenis priskirtumėte mūsų verslo žmonėms?

Sveiki! Siekdami tobulinti šią svetainę, pasiūlyti Jums pritaikytas ir geresnes paslaugas, mes naudojame slapukus. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau, patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus. Daugiau apie slapukus ir jų atsisakymą skaitykite mūsų Privatumo politikoje.